
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Multilayer |
| Current Rating | 1.1 A |
| DC Resistance (DCR) | 120 mΩ |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Schedule B | 8504500000 |
Stock: 2859
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15047
Ext.Price$0.15047
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15047 | $0.15047 |
| 10 | $0.12482 | $1.24820 |
| 50 | $0.11363 | $5.68150 |
| 100 | $0.10344 | $10.34400 |
| 500 | $0.09385 | $46.92500 |
| 1000 | $0.08515 | $85.15000 |
| 3000 | $0.07822 | $234.66000 |
| 5000 | $0.07130 | $356.50000 |
